Drukuj
Kategoria: Wydarzenia aktywizujące
dzien_emeryta-niesulkow-34.jpg
W dniu 21 września br. w Niesułkowie odbyło się bardzo miłe i kulturalne wydarzenie jakim było spotkanie z okazji Dnia Seniora.
Aby do tego doszło SENIORZY wykonali wiele pracy.
Przygotowania do realizacji wydarzenia rozpoczęli w miesiącu kwietniu. Spośród członków klubu wybrali grupę teatralna. Zaplanowali przygotowania inscenizacji bajki pt. „Kopciuszek”. Rozpisali role i przydzielili chętnym seniorom. Od tego czasu spotyakli się co tydzień na próbach, planowali scenografię, rozmawiali o strojach, nagrywali potrzebne do przedstawienia dźwięki.
W miesiącu sierpniu oddelegowani członkowie klubu odwiedzali starsze samotne osoby, przeprowadzając rozeznanie, które osoby potrzebują wsparcia. Na spotkaniach planowali i ustalali przebieg zbliżającego się wydarzenia.
We wrześniu rozważali propozycje upominków dla zaproszonych seniorów. Opracowali wzór zaproszeń, które samodzielnie wykonali metodą komputerową. Osobiście doręczali je zaproszanym gościom.
W dalszej części przygotowań zajęli się planowaniem poczęstunku. Zwrócili uwagę na różnorodność smaków (ciasta, pierożki z różnym farszem, owoce, sold). W ramach warsztatów kulinarnych niektóre wykonali samodzielnie.
W ciągu całego okresu przygotowań zbierali propozycje konkursów nawiązujących do różnic pokoleniowych: językowych, kulturowych i innych.
Ewekt tego wysiłku był wspaniały. Obejrzyjcie to na załączonych zdjęciach.
Link do zdjęć.